מחפשים משרד אדריכלות? כך תבצעו את הבחירה המושלמת

תוכן עניינים

אנדה פריאלניק - משרד אדריכלים מוביל במרכז

בחירת משרד אדריכלות לעבוד איתו איננה דבר של מה בכך. כפי שנפרט בהמשך, יש לא מעט שיקולים לקחת בחשבון בהקשר זה. עם זאת, שווה להשקיע די זמן ומחשבה בתהליך הבחירה. זאת, מאחר שבחירת משרד איכותי דוגמת משרד האדריכלים של אנדה פריאלניק, תאפשר לכם להשיג את המיטב: תוצאה איכותית בהתאם לחזון שלכם, כמו גם התנהלות אופטימאלית מהיבטי עלויות, מיצוי אפשרויות, תאימות לחוק ועוד.

אדריכלים מובילים לבתים פרטיים – האתגר

אפילו אוהל פשוט לכאורה, דורש תכנון מוקדם והקמה מיומנת. לא כל שכן, פרויקט בנייה מודרני. המורכבות של מבנים אלה, מהיבטים רבים ושונים, מחייבת הסתייעות בבעלי מקצוע. אם מדובר על תכנון בית פרטי, יידרשו בעלי מקצוע לשם בנייתו או לשם ביצוע שינויים או שיפוצים שונים. כמובן, לפני כן דרוש תכנון של אדריכאל, אשר חייב לקחת בחשבון היבטי שימוש במבנה, עמידותו לאורך זמן, דרישות חוק שונות, שיקולים אסתטיים, כספיים ועוד. מדובר על אוסף תחומי ידע ומומחיות, שהם לא רק מורכבים בפני עצמם. ישנו גם אתגר משמעותי, של שילובם ביחד. הפתרון לאתגרים אלה? עבודה עם אדריכלים מובילים לבתים פרטיים.

חשיבות הניסיון של משרד אדריכלות

אזור הפעילות של המשרד הוא בהחלט פרמטר אותו חשוב להכניס למשוואת הבחירה, בעיקר על רקע הפגישות הצפויות עם המשרד במהלך שלבי העבודה. אם אתם מחפשים משרד אדריכלים במרכז, תצטרכו להתמודד עם היצע האפשרויות הגדול מבחינה זו. מחד, תהליך הבחירה יהיה אתגר גדול יותר. מאידך, מרכז הארץ מעמיד לרשותכם כמובן יותר אפשרויות. בכל מקרה, ההתמקדות הגיאוגרפית מספקת אמצעי סינון מהיר, לגבי משרדי האדריכלות שמהם תבחרו לבסוף את המתאים לכם.

היבט נוסף אשר עשוי לסייע לסינון ראשוני, הוא היבט הניסיון הקודם של כל אדריכל. הכוונה לניסיון אדריכלי, בפרויקטים דומים לפרויקט שלכם. כמו כן, אתם תרצו לבדוק מה בדיוק מציע המשרד? באילו שירותים הוא מתמחה ומנוסה? משרד האדריכלים של אנדה פריאלניק למשל, מנוסה בין השאר ב:

 • תכנון אדריכלי – תכנון מלא של בתים צמודי קרקע וכן שינויים ושיפוצים לבתים קיימים.
 • תיאום מול הרשויות – הגשת תכניות לרשויות ולאחר מכן מעקב עד קבלת היתר הבנייה.
 • שילוב אנשי מקצוע – שילוב אנשי מקצוע שונים אשר נדרשים בתהליך הבנייה. דוגמת מהנדס בניין, מעצב פנים, מודד וכדומה.
 • פיקוח בנייה – שירות של פיקוח עליון על תהליך בניית הבית.

רשימת אדריכלים – לאתר את המתאימים ביותר

בתהליך מציאת משרד אדריכלים לעבוד איתו, תסננו את האפשרויות לפי הנקודות שחשובות לכם ביותר. אלה עשויות להיות בין השאר:

 • התרשמות מפרויקטים קודמים – באמצעות צפייה בתיק פרויקטים ואף ביקור בפרויקטים נבחרים.
 • היבטי עלות – האם מדובר במשרד אדריכלים יוקרתי יותר או פחות? מהו אופן התשלום (שעות עבודה או אחוזים)?
 • חוות דעת של לקוחות קודמים – אלה עשויות לספק אינדיקציות חשובות, לגבי היבטים דוגמת אמינות ויחסי אנוש. ניתן למצוא חוות דעת כאלה לעתים באינטרנט ואף לשוחח עם לקוחות.
 • ערכים מוספים – שירותים נוספים אשר מציע המשרד, כגון שמאות מקרקעין.
  לבסוף, תגבשו רשימת אדריכלים ראשונית, אשר כולם אדריכלים מומלצים במרכז.

כמה נקודות חשובות לגבי משרד אדריכלות

מומלץ בהחלט לחפש אדריכלים מומלצים, אבל שימו לב: לא תוכלו להכיר באופן מלא את האדריכלים, עד שלא תעבדו איתם. מה גם, שמדובר בנותני שירות בתחום מורכב למדי. בהתאם לכך, חוות דעת על משרד אדריכלות עשויה להתבטא בנקודות רבות. עם זאת, מאחר ש"אין חכם כבעל ניסיון", מדוע שלא ללמוד מ"בעלי ניסיון" אשר נעזרו במשרד זה לפניכם? כפי שציינו קודם, ניתן להשיג בצורה כזו מידע חשוב. להשלים את התמונה ולסייע לכם לבחור מבין המשרדים הרבים. אם אתם יכולים לקבל פידבק על משרד אדריכלים באופן ישיר, ממקור שאמין עליכם, מצוין. אך זה לא תמיד המצב. כמו כן, מדובר בנושא שהוא בחלקו סובייקטיבי למדי וחוות דעת עשויות לעתים להיות אפילו מטעות. אלה שתי דוגמאות להמחשה:

 • עניין של טעם אישי – חוות דעת נלהבת על המראה של תכנון מסוים, מאנשים שטעמם האסתטי שונה למדי משלכם.
 • נסיבות מיוחדות – מצד שני, תארו לעצמכם שנתקלתם בחוות דעת שלילית וזועמת. דבר שנראה במבט ראשון גרוע מאוד, אך מאחורי הקלעים ישנם פרטים נוספים שלא ידועים לכם. סכסוך כלשהו, נסיבות מיוחדות של פרויקט ספציפי, שיבושים שלא באשמת האדריכל וכדומה. אלה מסוג הביקורות, שכדאי לקחת בעירבון מוגבל מאוד. כמובן, אם נתקלים שוב ושוב במידע שלילי דומה, זה כבר צריך להדליק נורה אדומה.
 • שמאי מקרקעין – אם אתם חושבים שתצטרכו בין היתר שירות שמאות מקרקעין מומלץ לחפש משרד עם אדריכלים או בעלי מקצוע עם הכשרה מתאימה גם בתחום הזה.

אדריכלים מומלצים במרכז – במי לבחור?

כמו בכל מקצוע , גם בנושא אדריכלות יש היבט של "כימיה" בין בעלי מקצוע ללקוחות. היבט זה, יכול לשמש כאמצעי שיסייע לכם לבחור, מתוך הרשימה הסופית של אדריכלים שנראים לכם מתאימים. גם אם זה לא יהיה השיקול המכריע בפני עצמו, הדבר בהחלט משמעותי ועשוי לתרום. תוכלו לפגוש אדריכלים שונים בכדי להתרשם ולהחליט. קחו בחשבון, שתהיה בניכם אינטראקציה מתמשכת וחשובה מאוד. כך שרצוי שיהיה לכם כבר מההתחלה את הביטחון, שביחסים האלה יבואו לידי ביטוי הבנה וכימיה הדדית. כך הדברים יתקדמו בצורה החלקה ביותר. האדריכל שתבחרו יצטרך לדעת להקשיב לכם, לחלומותיכם, תכניותיכם ומה שמפריע לכם.

בהמשך לכך, הוא יתקדם הלאה ובמידת הצורך יציע פתרונות ורעיונות שונים. אך כמו ביחסים בין אישיים באשר הם, אתם רוצים לדעת שתהיינה פתיחות והקשבה סבלנית. כמובן, אדריכל אמור לנהל את העניינים לפי העדפותיכם ולא לפי העדפותיו שלו. יוצא הדופן, הוא אם וכאשר העדפותיכם ורצונותיכם לא מעשיים מהיבטים טכניים או חוקיים. כמו כן, אדריכל טוב יציג בפניכם השלכות ושיקולים נוספים, אשר נובעים מתכניותיכם. באופן טבעי, לא תמיד תראו את הדברים בצורה דומה. אך אם מסתדרים היטב ביחד מבחינה אישית, זו היא נקודת פתיחה מצוינת והדברים יתקדמו באופן חלק וברוח טובה.

 

אולי יעניין אתכם גם: