אדריכל בתל אביב – כל מה שאתם מחפשים

תוכן עניינים

אדריכל בתל אביב

פעם היו כאן חלוצים. בתל אביב זאת אומרת. לא כאלה שמייבשים ביצות, מקימים יישובים או מפריחים את השממה. אלה היו חלוצים עם רפידוגרפים וסרגלים, במקום בגדי עבודה, מעדרים ומחרשות. אם אתם מחפשים כיום אדריכל בתל אביב, למה תוכלו לצפות? היכן מוצאים אותם? וכיצד בוחרים? 

 

אדריכלות בתל אביב – עיר מיוחדת

חלוצי אדריכלות תל אביביים יישמו בעיר זו את החידושים השונים והתפיסות החדשות באדריכלות העולמית. זה היה כל סוג מבנים שרק תעלו על הדעת ולכל מטרה. החל מבית פרטי ועד מגדל משרדים, מבני ציבור, פנאי, ממשל, תיירות וכמובן מגורים, תחנות רכבת ואוטובוס. הכול (כמעט) היה בתל באביב הקטנה, הישנה, כאז כן היום. מאחר שזו עיר מרכזית וגדולה כל כך, יש בה מבחר גדול של אדריכלים, עם מגוון התמחויות, ניסיון מסוגים שונים וערכים מוספים. כך שלא מסובך למצוא כיום אדריכל בתל אביב או שמאי מקרקעין.

 

אדריכלות בתל אביב מחיר ו-ROI

עלות השרות משחקת כמובן תפקיד חשוב בבחירת אדריכל ולא מדובר רק על שאלה של היכן הזול ביותר. שווה להשקיע מעט יותר בבחירה, בכדי לקבל את המיטב בעד כספכם. קחו בחשבון, שאיכות האדריכל עשויה להתבטא גם בתועלות כספיות שונות עבורכם. כך שיש כאן היבט של החזר השקעה או Return On Investment. משרדי אדריכלות בתל אביב במיוחד, עשויים להיות משרדים יוקרתיים ויקרים, אך זה לא בהכרח תמיד המצב. משרד יוקרתי שכזה, גם לא תמיד נחוץ. התשלום לאדריכל עשוי להתבצע בכמה גישות – לפי תשלום קבוע מראש, שעות עבודה או אפילו אחוזים מעלויות הבניה. אלה כמה דוגמאות, לסדרי גודל אופייניים: 

  • שעת עבודה – העלות לשעת עבודה היא לרוב בסדר גודל של מאות ש"ח בודדות. פגישת ייעוץ תעלה בדרך כלל 500 ש"ח ומעלה. 
  • עלות- עלות תכנון בית פרטי תהיה בטווח מחירים של 20,000-60,000 ש"ח. אם מדובר בתכנון תוספת בניה, המחיר יהיה כ-20,000 ש"ח. ככלל, היקף הפרויקט משפיע על המורכבות והוא מהווה באופן טבעי, גורם מרכזי בעלות הסופית. 
  • הדמיות – במסגרת השרטוט נעשה שימוש בהדמיות שונות, אשר מסייעות להמחיש לכם הבניין. הפקת תמונה פשוטה למטרת הדמיה כזו, תעלה 500-1,000 ש"ח. המחיר עשוי לעלות משמעותית, בהתאם לרמת מורכבות ההדמיות.  

 

אדריכלים בתל אביב יפו – איך בוחרים?

בבחירת שירותי אדריכלות בתל אביב מחיר השירותים איננו השיקול העיקרי או היחיד. כדאי לקחת בחשבון גם את הנקודות הבאות: 

  • מה הם מציעים? – שירותים בסיסים כגון תכנון אדריכלי ושירותים משלימים כגון שמאות מקרקעין.
  • ניסיון בתכנון דומה – ככל שהתכנון שבו אתם מעוניינים יוצא דופן, כך חשוב יותר לבדוק את הניסיון הקודם שיש למשרד האדריכלות בנושא זה. 
  • גודל המשרד – במשרד אדריכלות גדול ו"נוצץ", ייתכן שתיפגשו עם בעלי המשרד לפגישה הראשונית. אבל מי יטפל בפרויקט שלכם בפועל בהמשך? אותם אדריכלים וותיקים ועתירי ניסיון? או עובדים צעירים ומנוסים פחות? במשרד קטן יחסית הדברים עשויים להיות שונים מבחינה זו. היחס יותר אישי והאינטראקציה עם ראשי המשרד רבה יותר. 
  • חוות דעת – חוות דעת חיוביות. 

 

אתגר הבחירה 

פרויקטים כאלה נוטים להיות יקרים למדי ובאופן טבעי גם שירותי האדריכלות עבורם. לכן, סביר שתרצו להחליט סופית על אדריכל, באופן מחושב למדי. אלא שההחלטה לא תמיד פשוטה. כיצד בוחרים, מבין אדריכלים מומלצים רבים כל כך שיש בתל אביב? גם לאחר הסתייעות בנקודות שציינו קודם, תישארו כנראה עם רשימה לא קטנה של משרדי אדריכלות אפשריים. במוקדם או במאוחר, תגיעו להתמקדות בנושא המוניטין ואז תגלו, שזהו נושא מעט מורכב ודי סובייקטיבי. זאת, בשונה מנושא חד משמעי כגון מחיר. השרות יקר מדי? מצוין! זה עוזר להחליט. אבל חוות דעת על אדריכל, עשויות להיות פחות ברורות ושימושיות. בכל מקרה, כדאי לנסות ולהשיג חוות דעת כאלה. גם בחיפוש חופשי באינטרנט וגם מאתר האדריכלים. כמובן, אם אתם מכירים לקוחות קודמים שלהם, הדבר עשוי לשמש כמקור מעולה לקבלת מידע אמין. 

 

השורה התחתונה

בסופו של דבר, מה שחשוב ביותר זה לבחור אדריכלים במרכז שיתאימו במיוחד עבורכם. לתקציב, לסוג הפרויקט, מכל ההיבטים שציינו קודם וכן הלאה. 

אולי יעניין אתכם גם: